top of page
Anchor 1

המלצות

 

חוסר איזון הורמונלי

 

“כשהגעתי לשנות הארבעים של חיי החלו להופיע אצלי תסמיני גיל המעבר. כשהתסמינים החריפו, התחלתי לחשוב שפשוט אצטרך להתמודד בגבורה עם אורח חיים חדש הכולל גלי חום, הזעה בלילה, דפיקות לב, והתקפי חרדה. הרופאים במרפאה בה ביקרתי אמרו לי שאני מדמיינת

והציעו לי מגוון של כדורים נוגדי דיכאון.

 

שמעתי את ד”ר ליטמן בפעם הראשונה במפגש עם נשים. הוא דיבר על הורמונים זהים ביולוגית. הדברים שאמר גרמו לקול קטן בראשי ללחוש “תתקשרי אליו!” אבל לקח לי כמעט שנה עד שלבסוף עשיתי זאת. בשלב הזה כבר הייתי נואשת. גם אם אולי נראיתי לעולם שסביבי רגועה ושמחה, הרי שבפנים סבלתי קשות.

 

ד”ר ליטמן היה עבורי משב רוח רענן. הוא הקשיב לי ואפשר לי לדבר. הוא שידר ידע, חמלה ורוגע. הרגשתי שסוף סוף פגשתי את הרופא שיודע איך לעזור לי! למה חיכיתי כל כך הרבה זמן עד שפניתי אליו?!?! מייד התחלתי במשטר של ויטמינים ושל הורמונים זהים ביולוגית. המקרה שלי היה עיקש במיוחד. למרות שבהתחלה היו לי מדי פעם פרקי זמן ארוכים של הקלה מהתסמינים הנוראיים הללו, ההורמונים שלי עדיין היו “מורדים” מדי פעם. אבל ד”ר ליטמן התמיד ואמר לי שבסופו של דבר אגיע לאיזון הורמונלי. לקח קרוב לשנתיים, אבל לבסוף אני יכולה להגיד שאני מרגישה נפלא!!!! נשים, השתמשנה בהורמונים זהים ביולוגית. הם ממש עושים טוב! הם שומרים על הבריאות שלכן וגורמים לכן להמשיך להרגיש צעירות.

 

ד”ר ליטמן היה סלע משען עבורי לאורך כל התהליך. המסירות הרפואית שלו כלפי לאורך כל התהליך להסדרת ההורמונים שלי הייתה יוצאת מן הכלל. הוא תמיד מוכן להקשיב ותמיד מוכן לענות על כל שאלה. סוף כל סוף אני מרגישה שחזרתי לעצמי. תודה ד”ר ליטמן!!!!”

 

גברת ב.
באר שבע

__________________________________________________________________________________________

 

 

בריאות שלמה

 

“הגעתי לנקודה שבה הייתי מוכנה לוותר. ניסיתי הכול, אפילו כדורים נגד דיכאון לא עזרו. אימא שלי סיפרה לי על ד”ר ליטמן ולא ממש התייחסתי לזה, מאחר ולכל אחד יש את גישה שונה ואנשים תמיד חושבים שלהם יש את הפתרון כשלרובם בעצם אין. אתם יודעים, אף אחד לא טרח אי פעם לבדוק את ה”מבנה הפיזי” שלי ולבדוק אם רמות הויטמינים/ סוכר/ הורמונים שלי הן כפי שהן צריכות להיות. אז חשבתי על זה: איך אנשים אמורים לתפקד אם אנחנו לא מקבלים חומרי הזנה בסיסיים שהגוף זקוק להם? ד”ר ליטמן נתן לי את ההשלמות הבסיסיות שחסרו לי. זו הייתה התחלה של חיים חדשים, של מודעות עצמית ושל שמירה על הבריאות שלי. שיניתי את התזונה שלי ואני נמנעת מקמח לבן ומסוכר לבן, והתחלתי להתעמל 3 פעמים בשבוע. התחלתי להקשיב לעצמי ולמה שאני צריכה באמת על מנת להרגיש טוב ולחיות בדרך הטובה ביותר. ד”ר ליטמן, שינית את חיי!!!”

 

רבקה

rivkamaga@gmail.com

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

סרטן חסר מרפא

 

שמי יהונתן, אני בן 44 ואב לארבעה ילדים. בינואר 2007 קיבלתי את הבשורה הנוראה שיש לי סוג נדיר של סרטן המכונה מלנומה של הענבייה. זהו סוג של סרטן הפוגע בעין, ובאותה תקופה טופלתי באמצעות הקרנות וזה אמור היה להיות סוף הסיפור. למרבה הצער, באפריל 2009 הסריקות הראו שהסרטן התפשט לכבד ולריאות שלי, והסבירו לי שלא ניתן לנתח ושלא מוכר טיפול יעיל למצב זה.

 

שמעתי המלצות על ד”ר ליטמן, ומלכתחילה הוא שידר לי אופטימיות ושתמיד אפשר לעשות משהו. הוא מעולם לא הבטיח לרפא אותי, אבל הבטיח לי שהוא ינסה כל דבר שביכולתו על מנת להבטיח שאשמור על איכות חיים מכובדת, ויחקור את המחלה במטרה לנסות ולמצוא תרופות חדשות שאולי יחסלו את הסרטן.

 

ד”ר ליטמן הכין עבורי תכנית תוספים מותאמת אישית שכללה מינון גבוה של ויטמינים אותה נטלתי שלוש פעמים בשבוע. עשיתי בדיקות דם מדי שבוע וד”ר ליטמן עבר עליהן והתאים את תכנית הטיפול בהתאמה. התוצאה הייתה שבדרך כלל התמודדתי טוב עם טיפולי הכימותרפיה המקובלים, ובאופן כללי נהנתי מרמות גבוהות של אנרגיה.

 

הסריקה האחרונה שלי מפברואר 2010, בהשוואה לסריקה שקדמה לה בשלושה חודשים, מראה שהמחלה לא התקדמה; במונחים רפואיים משמעות הדבר שמצבי יציב. אלה הן חדשות פשוט נהדרות, במיוחד ביחס להתנהלות הכללית של מלנומה של הענבייה. אני משוכנע לגמרי שלאיכות החיים הטובה שלי ולעובדה שאנחנו שולטים במידה מסויימת בסרטן יש קשר רב לטיפולו המסור של ד”ר ליטמן.

 

אני מאוד ממליץ על ד”ר ליטמן לכל מי שצריך רופא מסור שחושב מחוץ למסגרת ומוכן לעשות הכל על מנת לוודא שהמטופלים שלו מקבלים את הטיפול הטוב ביותר, תוך כדי הימנעות מכל דבר שעשוי לגרום לתופעות לוואי לא נעימות. מבחינתי ד”ר ליטמן ממלא נאמנה אחר שבועת היפוקרטס “אשתמש, לטובת החולים, בכל האמצעים הנדרשים… אזכור שיש אומנות ברפואה בנוסף למדע, ושערכם של לבביות, אהדה והבנה יכול להיות רב יותר מערכם של סכין המנתחים או תרופתו של הרוקח.”

 

יהונתן שוהם ז”ל

 

הנוסח המקורי של שבועת הרופאים מיוחס להיפוקרסט, בן המאה הרביעית לפנה”ס והוא כולל סעיפים רבים שאינם רלוונטיים לימינו. בעת החדשה נוסחו על פיה גרסאות “מקומיות” בהתאם למקום ולזמן. שבועת הרופא הישראלית נכתבה בשנת 1952 על ידי ד”ר ליפמן הייפרין ושלובים בה ביטויים מן המקורות היהודיים. הכותב כאן מתייחס לנוסח האמריקאי שתרגומו מובא כאן, אך הוא שונה בתכלית מן הנוסח הישראלי של שבועת הרופא. (המתרגם)

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

קוליטיס – כיבים דלקתיים במעי הגס

 

ד”ר ליטמן היקר,

 

אנחנו רוצים להודות לך על שעזרת לבתנו להשיג את חייה בחזרה. לפני שלוש שנים התפתח אצלה קוליטיס. טיפולים בתרופה פרדניזון, ביקורים בבית החולים, התקפים חוזרים ונשנים ומצב כללי של היעדר בריאות היו מנת חלקה בתחילת גיל ההתבגרות. יד הגורל הביאה אותנו אליך, ואכן הייתה זו יד האלוהים. אנו חבים לך את חזרתה של בתנו אל הנורמליות. נפגשנו אתך לראשונה לפני שנה וחצי, וכעת בתנו כבר אינה מטופלת בפרדניזון, ובסך הכל מצבה הבריאותי טוב (בעזרת השם). היא מסוגלת להתמודד עם כל דבר שניצב בדרכה תודה לאל. השיטה שלך לבניית גוף בריא בעזרת ויטמינים על מנת ללחום במחלות היא גאונית. אנחנו מאוד ממליצים על ד”ר ליטמן כמישהו שיכול להביא ישועה רפואית!

 

מיטב ההצלחה עם המרפאה החדשה.

 

אנחנו יודעים שתוכל לעזור לאנשים נוספים רבים.

 

תודה לך, יברכך האל.

 

הסקל ורחל בכר

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

מחלה ניוונית כרונית

מחלת קרוהן

 

כבר בגיל עשר חליתי, אושפזתי בבתי חולים ושוחררתי הביתה שוב ושוב במצב של תת-תזונה, עד שלבסוף אובחנתי כחולת קרוהן. במשך שנים ניסיתי טיפולים ותרופות שלא הצליחו לשלוט במחלה. עד גיל שלושים כבר התנסיתי בטיפול בסטרואידים, בהזנות בצינור, במספר רב של תרופות נסיוניות וגם עברתי ארבעה ניתוחים בגין המחלה. לאחר שנותחתי בפעם האחרונה, שוחררתי מבית החולים ללא תקווה לעתיד. ואז גיליתי שתזונה וסגנון חיים הם הפתרון הטוב ביותר עבורי. במשך חמש עשרה השנים הבאות הייתי בריאה ושמחה ויכולתי לגדל את ארבעת ילדיי, לעבוד וליהנות מהחיים. דבקתי בתזונה בריאה ובפעילות גופנית ולמדתי להישאר רגועה גם בעיצומו של כאוס. אבל זה לא הספיק ולבסוף נגמרה לי האנרגיה ולא יכולתי לעשות אפילו את הפשוטות שבמטלות.

 

בתקופה זאת החל ד”ר ליטמן לעזור לי. עם ויטמינים והמלצות פשוטות יכולתי לחזור לתפקד. למרבה הצער, המחלה המשיכה לעשות את שלה מתחת לפני השטח ולבסוף המעיים שלי נבקעו. בדרך כלל משמעות הדבר היא ניתוח חירום, אבל היו סיבוכים נוספים. ד”ר ליטמן דאג שלא יווצר זיהום ושאוכל לתפקד במשך הזמן שהיה עליי לחכות; למעשה סביר להניח שהוא ריפא את האזור ולא אפשר למצב להחמיר עוד יותר. אחרי הניתוח לא הצלחתי להחלים וחליתי מאוד. לא הייתי מודעת לתסמינים והמומחים לא עשו דבר, עד שלבסוף שוב הגעתי לבית החולים. הפעם, אפילו מרחוק, ד”ר ליטמן היה היחיד שהצליח לגלות את הבעיה הלא מאובחנת ושוב הציל אותי באמצעות ויטמינים.

 

אני שמחה להמליץ על ד”ר ליטמן לכל מי שסובל מבעיה, בין אם קטנה או גדולה. הסבלנות שלו, האכפתיות שלו ומוחו המבריק חוברים והופכים אותו למרפא אמיתי ואני מלאת הוקרה על כך שאני שוב בריאה ויכולה למלא את מקומי בעולם.

 

סוזן זהבי

צפת

Partners in Torah

053-621-2506

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

טיפול תומך – פליאטיבי

 

בספטמבר 2009 סבל אבי משטף דם חמור, ולאחר מספר ניסיונות צנרור כושלים הגיע בסוף למצב של תרדמת למחצה במוסד לחולים סופניים. כיוון שאובחן בעבר כחולה במחלה סופנית, הרופאים ויתרו לא רק על החלמתו אלא גם על חזרתו להכרה. יחד עם זאת, אחיי ואני רצינו לעשות כל דבר אפשרי כדי למלא את בקשתו של אבי, אותה הביע עוד כשהיה בהכרה: לראות את נכדיו בפעם האחרונה. פנינו לד”ר ליטמן בבקשה לסיוע. לאחר התייעצות של כשעה הייתה בידיי רשימה של תוספי מזון שניתן היה להוסיף לצינור ההזנה של אבי.

 

אחרי שטופל במשטר התוספים של ד”ר ליטמן במשך חודש, החל אבי להתעורר. אחרי שבוע, לא רק שהיה ער לגמרי אלא שהתקבל למרכז שיקום! הרופאים היו המומים לגמרי מההתאוששות של אבי, במיוחד לאור גילו – 81.

 

אין לי כל ספק שמשטר תוספי המזון שד”ר ליטמן תכנן ורשם לא רק אפשר לאבי להתאושש מן הדימום, אלא גם סייע לו לשמור על איכות חיים טובה כל כמה שניתן. הוא היה בהכרה ותפקד, יכול היה לתקשר עם ילדיו ועם נכדיו ממש עד הסוף – בדיוק כמו שרצה.

 

 

רוברט קליין

 

באר שבע

 

אימייל: RBK613 “at” hotmail . com

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

ד”ר ליטמן שלום,

 

אני רוצה להודות לך בשם כל משפחתי על השינוי העצום שהתרחש במצבה של ריקי שטיין (אמא של אישתי … סרטן השחלות לאחר ניתוח..הגענו מהצפון בזמנו..) ביקרנו בעומר לפני כחודש וחצי כאשר מצבה היה תשישות וחוסר תיאבון עם כל תופעות הלואי המתוספות

מהכימו … מיד לאחר שהתחלנו בבית בויטמין C ובשאר ההמלצות שלך החל שיפור מדהים בתופעות הלואי מהכימו וכעת ריקי חזרה לתפקד כמעט כרגיל.

 

כמובן שאנו ממשיכים להילחם בסרטן והדרך עוד ארוכה אך אין ספק שאיכות חייה השתפרה ומאפשרת לה ולכולנו להמשיך ולהלחם ביתר עוצמה בסרטן.

 

על כך תודות מקרב לב מכולנו.

 

שוב תודות

 

אלי

Eli kirschenbaum

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

פוריות

 

בגיל 18 הפסקתי לקבל מחזור, ולאחר מכן אובחנתי בתסמונת הנקראת PCOS (Polycistic Ovarian Syndrome – תסמונת שחלות פוליציסטיות.) מאחר ולא יכולתי לבייץ, התחלתי לעבור שורה של טיפולים, אך שום דבר לא עזר. בסופו של דבר החלטנו על ביצוע הפרייה חוץ גופית, שהיא תהליך ארוך ובלתי נעים, ונכנסתי להריון עם תאומים. במהלך ההריון צוואר הרחם שלי החל להתקצר, מה שהביא בסופו של דבר להפלה.

 

לאחר אירוע זה, החלטתי לחקור דרכים טבעיות, והופניתי לד”ר ליטמן. ד”ר ליטמן חש שהסיבה לתסמונת השחלות הפוליציסטיות שלי היה מחסור במספר ויטמינים חיוניים. הוא רשם לי מספר ויטמינים, כמו גם פרוגסטרון טבעי, על מנת להגביר את רמותיהם בגופי לערכים נורמליים. לאחר כחצי שנה של טיפול זה, נכנסתי להריון ספונטני, ועברתי הריון בריא במהלך כל תשעת החודשים. במהלך ההריון, בדיקות האולטראסאונד הראו שהשחלות שלי היא בריאות, ולא אובחנו בהן ציסטות.

 

 

 

bottom of page